Стратегія розвитку ЗОШ І-ІІ ст.с. Щитинь на 2020-2025роки
Стратегія розвитку ЗОШ І-ІІ ст.с. Щитинь на 2020-2025роки
|
ЗАТВЕРДЖЕНО наказ по школі від 31.08.2020р.58-од |
Стратегія розвитку
загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Щитинь
Любешівського району Волинської області
на 2020-2025 навчальні роки
СХВАЛЕНО
Протокол засідання педагогічної ради
31.08.2020 року №01
Голова педради В.Потапчук
ЗМІСТ
|
Вступ. Обґрунтування необхідності створення Стратегії розвитку закладу |
3-4 |
|
Концептуально-ідеологічна складова (цінності, місія, візія, мета, завдання, принципи діяльності закладу) |
5-8 |
|
SWOT-аналіз: комплексна оцінка можливостей і загроз розвитку закладу |
9 |
|
Пріоритетні напрями Стратегії розвитку |
10-27 |
|
Етапи реалізації Стратегії |
28 |
|
Матеріально-технічне забезпечення умов реалізації Стратегії розвитку школи |
29 |
|
Прогнозовані ризики |
30 |
|
Очікувані результати |
31 |
|
Моніторинг і оцінювання якості впровадження Стратегії |
32-34 |
|
Проєкти Стратегії розвитку закладу освіти |
35-42 |
Вступ. Обґрунтування необхідності створення Стратегії розвитку закладу
Підготовка Стратегії розвитку загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Щитинь Любешівського району Волинської області на 2020-2025 роки зумовлена якісним оновленням змісту освіти відповідно до нового Закону України «Про освіту», який полягає в необхідності привести її у відповідність із європейськими стандартами, потребами сучасного життя, запитами суспільства щодо надання якісних освітніх послуг.
Стратегія розвитку закладу скеровує педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб здобувачів освіти, створення освітнього середовища, у якому б реалізувалася сучасна модель випускника, особистості, готового до життя з самореалізацією компетенцій наданих під час здобуття освіти.
Стратегія розвитку закладу спрямована в площину цінностей особистісного розвитку, варіативності й відкритості освітньої системи закладу, зумовлює модернізацію чинників, які впливають на якість освітнього процесу, змісту освіти, форм і методів навчання й виховання, внутрішнього та зовнішнього моніторингів якості знань здобувачів освіти та якості надання педагогами освітніх послуг, прийнятті управлінських рішень.
Ключові переваги Стратегії закладу:
1. Забезпечення нового змісту освіти через широке застосування новітніх інформаційних технологій, педагогіки партнерства.
2. Комплексний підхід до розбудови закладу і розвитку учня.
3. Орієнтація на створення ситуації успіху та позитивний результат.
Будучи динамічною моделлю системи взаємовідносин учасників освітнього процесу в єдності з матеріальною основою цих відносин, Стратегія розвитку містить бачення та місію закладу, загальні та операційні завдання її розвитку, особливості організації освітнього процесу, пріоритетні напрямки розвитку, індикатори і критерії результативності обраної стратегії.
Стратегія розвитку загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Щитинь Любешівського району Волинської області у 2020-2025 навчальних роках орієнтована на:
- підвищення якості освіти,
- оновлення її змісту і структури на основі традицій, що склалися в школі, сучасних педагогічних технологій, спрямованих на формування конкурентоспроможного учня;
- оптимізацію механізму управління школою, забезпечення єдності освітнього, виховного та педагогічного процесів.
Проєкти, з яких складається Стратегія розвитку закладу, допоможуть вирішити такі завдання:
- організація освітнього процесу в закладі відповідно вимогам нового Закону України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»;
- підтримка обдарованої молоді;
- створення умов для проведення освітнього процесу, які забезпечують збереження фізичного та психічного здоров’я здобувачів освіти, попередження булінгу;
- організація моніторингів якості знань та надання освітніх послуг;
- професійний розвиток педагогічних кадрів;
- забезпечення, оптимізація та покращення матеріально-технічної бази;
- забезпечення прозорості та інформаційної відкритості роботи закладу.
Основними результатами Стратегії розвитку закладу будуть удосконалення й модернізація сучасного освітнього середовища закладу, системні позитивні зміни, підвищення якості надання освітніх послуг. Стратегія розвитку закладу дасть можливість виробити пріоритетні напрями діяльності закладу на найближчі роки.
Концептуально-ідеологічна складова (цінності, місія, візія, мета, завдання, принципи діяльності закладу)
Загальноосвітня школа І-ІІ ступеня с. Щитинь надає якісну сучасну освіту шляхом вільного творчого навчання відповідно до суспільних потреб, зумовлених розвитком української держави, задовольняє пізнавальні інтереси дитини, сприяє інтелектуальному, фізичному і культурному розвитку особистості, її успішної соціалізації.
Пріоритетними є особистісно орієнтований, компетентнісний, інтегрований підходи до освітньої діяльності, які покликані підготувати особистість, спроможну бути активною, здатною осмислено зберігати, самостійно відтворювати власну життєдіяльність, досягати життєвого успіху.
Головні цінності педагогічного колективу – любов до учнів, справедливість, професійна честь і гідність, педагогічний авторитет, моральна відповідальність, «відкритість до змін», «самоствердження», «вихід за межі власного Я».
Основний принцип педагогічного процесу закладу – цілеспрямована взаємодія дорослих і дітей, що виступає джерелом розвитку й задоволення вищих потреб дитини, умовою її можливої реалізації, навчальним середовищем, у якому індивід самостверджується, самоаналізується і самореалізується.
Серед виховних напрямків роботи сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське, морально-духовне виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін.
Місія ЗОШ І-ІІ ст. с. Щитинь: становлення творчої особистості, яка володіє навичками та компетентностями, що затребувані в кожній сфері інтелектуальної діяльності, яка готова навчатися протягом усього життя, вибирати й оновлювати професійний шлях самостійно. Для цього ми забезпечуємо довірливе, турботливе й співчутливе середовище, де учні зможуть розвивати морально-етичні духовні якості та вміння розуміти інших.
Візія закладу:
Школа як об’єднуючий центр Школа XXI ст. не може бути єдиним унікальним джерелом знань. Місцями здобуття освіти стають також засоби масової інформації, Інтернет, бібліотеки, наукові спільноти, сімейна освіта, оточення однолітків, тощо. У цій мережі можливостей школа має стати об’єднуючим центром для всіх стейкхолдерів освіти. |
Учителі як тьютори Вирішальну роль у становленні багатьох дорослих успішних людей часто відігравала одна єдина особа – учитель, тренер, лідер спільноти, батько, науковий керівник… Сучасному освітянському колу варто врахувати це для формування нової ролі вчителів як наставників, модераторів і тьюторів. |
Навички XXI ст. – до шкільних програм Уроки в школах мають перестати бути самоціллю. Вони мають стати ефективним засобом оволодіння учнівством ключовими компетенціями сучасності і майбутнього: базовою грамотністю, вмінням вирішувати складні завдання, розвитком особистісних якостей. |
Навчання впродовж життя Lifelong Learning – один з основних глобальних трендів в освіті наших днів. Сучасні школи вже не можуть дати всю необхідну для життя інформацію. Проте вони можуть навчити учнів і учениць самостійно її шукати та аналізувати. |
Основна мета діяльності загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Щитинь – це безперервний процес підвищення ефективності освітнього процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, а також потреб особистості здобувача освіти; розбудова освіти на засадах педагогіки партнерства між усіма учасниками освітнього процесу, акцентуючи увагу на упровадження особистісно орієнтованої моделі освіти, основаної на ідеології дитиноцентризму; компетентнісного підходу, формуючи в учнів системи загальнолюдських цінностей.
Освіта в нашому закладі буде зосереджуватись на дитині, а не на академічних знаннях, для цього вчитель підтримуватиме і розвиватиме потенціал кожного учня. Відповідно до цього, на уроках діти не стільки готуватимуться до далекого майбутнього життя, а житимуть ним зараз, тобто навчання має бути максимально наближеним до умов сучасного швидкоплинного життя.
Першочерговим завданням загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Щитинь є реалізація ціннісних пріоритетів особистості, створення розвивального середовища, у якому б реалізувалася модель випускника, задоволення освітніх потреб не тільки обдарованої молоді, а й звичайних учнів, де всі стануть успішними в житті, здатними до інтеграції з європейським співтовариством.
Діяльність закладу базується на принципах:
Принцип єдності і диференційованості у змісті освіти, який містить у собі такі основні рівні: рівень загальнолюдських цінностей, що відповідають освітнім стандартам і нормам світової культури; рівень державний – ядро змісту освіти, єдине для всіх шкіл України; рівень національно-соціальній, що враховує особливості, властиві національному і соціальному розвитку України; рівень загальношкільний, що спрямований, профілю, спеціалізації, типу, традицій, що передбачає насичення освіти філологічним змістом, у першу чергу французької мови; рівень індивідуальний, що враховує можливості і бажання учня і вчителя.
Принцип гуманізації змісту освіти. Спираючись на прогресивні ідеї діалектики, уявлення про гуманістичну спрямованість діяльності людини, освіта доповнюється і розширюється філософією про сенс життя і призначення людини, про поняття духовності, про загальнолюдські цінності.
Принцип розвиваючого характеру навчання. Він передбачає саморозвиток особистості і вимагає пріоритетності в процесі навчання мотиваційних аспектів освіти.
Принцип психолого-педагогічної підтримки, співробітництва та співтворчості між учителем і учнем. Ставлення до дитини як до суб’єкта власного саморозвитку, спрямованість на самоствердження його індивідуальності.
Індивідуалізація та диференціація навчання. Цей принцип реалізується у творчому розвитку кожного учня з урахуванням різниці в інтелектуальній, емоційно-вольовій та дієво-практичній сферах.
Принцип інтеграції освітнього процесу – передбачає досягнення кожним учнем найвищого рівня знань, умінь, навичок і розвитку творчих здібностей.
Принцип відкритості і динамічності освіти, що передбачає її постійний розвиток і саморегуляцію.
Етичність стосунків усіх учасників освітнього процесу.
Модель випускника школи
• Людина з достатньо широким спектром особистісно значущих позитивних цінностей; розвиненим почуттям власної гідності, віри у свої сили; спрямована на життєтворчість, самовиховання та самовдосконалення; готова до творчої діяльності і моральної поведінки; здатна довгостроково планувати власне життя.
- Вільна, успішна, життєлюбна особистість, яка веде здоровий спосіб життя, володіє високою культурою поведінки, розвиненими творчими здібностями та талантами; ставленням до професії як до засобу саморозвитку й самореалізації.
- Людина, яка володіє креативним, критичним, творчим мисленням, культурою спілкування, універсальними інтелектуальними вміннями, навчальними й пізнавальними, що сприяють успішній самоосвіті й реалізації в житті.
SWOT-аналіз: комплексна оцінка можливостей і загроз розвитку закладу
Для виявлення потенціалу розвитку освітньої системи закладу було проведено SWOT-аналіз, який дозволив виявити її сильні та слабкі сторони (внутрішні фактори) та перспективні можливості та ризики її розвитку (зовнішні фактори).
Сильні сторони |
Слабкі сторони |
2. Професійно-компетентний педагогічний колектив, його злагоджена робота. 3. Комфортне середовище для впровадження інновацій. 4. Робота з обдарованими учнями. 5.Розвиток системи учнівського самоврядування |
1. Недостатньо високий рівень мотивації учасників освітнього процесу на досягнення нового якісного рівня освітньої системи. 2. Обмеженість матеріально-технічної бази закладу, що дозволило б забезпечити якісний рівень освіти в закладі. 3. 3. Недостатньо ефективна система оцінки якості освіти у школі. 4. Віддалене розташування населеного пункту, де знаходиться навчальний заклад 5. Рівень забезпечення методичною літературою шкільної бібліотеки. |
Можливості |
Загрози |
2. Умови для впровадження інклюзивної освіти. 3. Фінансова підтримка закладу за рахунок включення в різноманітні адресні програми.
|
1. Зміни в державному регулюванні освітньої галузі. 2. Недостатнє фінансування освітньої галузі в напрямку сучасного освітнього середовища. 3. Виникнення додаткових витрат на організацію освітньої діяльності, збереження матеріально-технічної бази. 4. Кадрові зміни. 5. Професійне/емоційне вигорання педпрацівників. 6. Упередження ставлення батьків, опір батьківської спільноти. |
SWOT-аналіз дозволяє виокремити пріоритетну стратегію розвитку освітньої системи в школі до 2025 року – організований перехід на новий зміст навчання, ефективну реалізацію Концепції Нової української школи, забезпечення сучасних форм і методів навчання і виховання учнів. Проведений аналіз доводить, що зовнішні можливості та ризики не є визначальним фактором у розвитку освітньої системи гімназії. Стратегія розвитку орієнтована на внутрішній потенціал розвитку закладу та інноваційні процеси в управлінні та навчанні.
Пріоритетні напрями Стратегії розвитку
Стратегічними напрямами освітньої політики загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня с. Щитинь є:
- Створення ефективної системи планування діяльності закладу.
- Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм.
-
- Здійснення ефективної кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників.
- Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою.
- Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності.
- Забезпечення комфортних i безпечних умов навчання та праці.
- Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації.
- Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору.
- Створення відкритої, прозорої i зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання ïx навчальних досягнень.
- Застосування внутрішнього моніторингу: систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти.
- Формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання.
- Забезпечення ефективного планування педагогічними працівникам своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти.
- Постійне підвищення професійного рівня i педагогічної майстерності педагогічних працівників.
- Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, ïx батьками, працівниками закладу.
- Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності.
Стратегія розвитку закладу на 2020-2025 навчальні роки складена за напрямками:
-
-
- освітнє середовище;
- система оцінювання здобувачів освіти;
- педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти;
- управлінські процеси з урахуванням вимог, а саме:
-
-
-
- забезпечення якості освіти;
- рівного доступу до якісної освіти;
- ефективного використання ресурсів;
- забезпеченість кваліфікованими педагогічними кадрами;
- професійний розвиток учителів.
-
Стратегія розвитку закладу передбачає переформатування ключових напрямків розвитку освітньої системи закладу, які надалі будуть конкретизовані в річному плані роботи.
Етапи реалізації Стратегії
Етап перший (2020-2021н.р.) – діяльно-прогностичний
Передбачає:
- вивчення мікросередовища закладу, потреб учнів, вчителів, батьків;
- аналіз якості освітнього процесу школи з метою виявлення протиріч у його змісті та організації з урахуванням виявлених потреб учнів, вчителів, батьків;
- розробка системи психолого-педагогічної підтримки, яка включає професійну діагностику, методичний супровід освітнього процесу;
- розробка діагностичних матеріалів.
Етап другий (2021-2023н.р.) – конструктивно-моделюючий
Передбачає:
- створення системи психолого-педагогічної підтримки, яка включає професійну діагностику, методичний супровід, підтримку всього освітнього процесу;
- освоєння та втілення інноваційних технологій, зокрема в управлінській діяльності закладу освіти.
Етап третій (2023-2025н.р.) – апробаційно-впроваджувальний
Передбачає:
- відстеження, корегування та узагальнення підсумків щодо ефективності освітньої діяльності закладу, яка формує необхідні для життя компетентності учнів;
- проблемно-орієнтований аналіз ефективності Стратегії розвитку.
Матеріально-технічне забезпечення умов реалізації Стратегії розвитку закладу
Удосконалення освітнього процесу знаходиться в прямій залежності від рівня розвитку матеріально-технічної бази закладу, від її відповідності вимогам науково-технічного прогресу.
Розвиток матеріальної бази закладу передбачає:
- проведення косметичного ремонту навчальних кабінетів, приміщень закладу;
- забезпечення протипожежної безпеки: придбання та перезарядка вогнегасників, обробка горища, встановлення пожежної сигналізації;
- придбання нових меблів;
- ремонт та поновлення меблів;
- облаштування місць відпочинку у коридорах; кімнати психологічного розвантаження для педагогів;
- заміна обладнання шкільної їдальні;
- оснащення ресурсної кімнати, практичного психолога, навчальних кабінетів дидактичними засобами для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами;
- поновлення та придбання спортивного інвентарю;
- поповнення навчальних кабінетів наочними посібниками, технічними засобами навчання, навчальним обладнанням, приладами;
- укомплектування навчальними засобами, приладами для лабораторних занять з фізики, хімії, біології;
- доукомплектування книжкового фонду шкільної бібліотеки навчальною, педагогічною, методичною, художньою літературою;
- впровадження комп’ютерних технологій в освітній процес та інформаційно-управлінську діяльність школи;
- оснащення кабінету інформатики ліцензійним базовим програмним забезпеченням тощо.
Прогнозовані ризики
№ |
Можливі ризики |
Заходи з мінімізації впливу факторів ризику |
1 |
Конкуренція закладів територіальної громади |
Формування відповідного іміджу школи в соціумі, підвищення ступеня відкритості закладу освіти. |
2 |
Недостатнє розуміння частиною батьківської громадськості стратегічних завдань розвитку школи |
Заходи щодо закріплення соціального статусу школи: постійне інформування споживачів освітніх послуг: громадськості села про результативність роботи закладу проведення щорічних відкритих (публічних) доповідей, днів відкритих уроків, проведення соціологічних досліджень задоволеності споживачів якістю наданих послуг. |
3 |
Відсутність позитивної динаміки розвитку демографічної ситуації в населеному пункті |
Пропаганда сім'ї як основний загальнолюдської цінності. Пропаганда здорового способу життя. |
4 |
Недостатність виділених та залучених коштів для реалізації основних напрямків Стратегії розвитку |
Залучення позабюджетних і спонсорських коштів щодо заміни шкільних меблів та комп’ютерної техніки, оснащення навчальних кабінетів навчально-наочними посібниками, проведення поточних ремонтів закладу. |
5 |
Виникнення труднощів у вчителів, які впроваджують нові освітні технології в практику своєї роботи |
Проведення навчальних семінарів, індивідуальних консультацій, тренінгів з проблем модернізації освітнього процесу в школі. Підвищення професійної компетентності педагогічних працівників через модернізацію методичної роботи. |
6 |
Низький рівень мотивації навчання |
Створення ситуації успішності для школярів, що беруть участь у науково-дослідницькій роботі, використання різних видів стимулювання їх діяльності. Широка популяризація досягнутих позитивних результатів учнів та випускників. Створення системи стимулювання учнів. |
7 |
Недостатнє використання творчого потенціалу педагогів у дослідно-експериментальній роботі внаслідок її багатоплановості й трудомісткості |
Використання різних видів стимулювання участі педагогів у інноваційній діяльності. Обов'язкова популяризація досягнутих позитивних результатів. |
8 |
Втрата актуальності окремих пріоритетних напрямів |
Внесення змін та доповнень до Стратегії розвитку. |
Очікувані результати
В організації освітнього процесу:
1. Підвищення якості освіти, розширення сфери освітніх послуг у напрямку додаткової освіти.
2. Позитивна оцінка школи в громаді.
3. Наявність мотивації педагогічних працівників школи на саморозвиток та оновлення педагогічного процесу.
4. Підвищення якості знань учнів. Стійка тенденція до підвищення рейтингу школи за результатами ДПА.
5. Удосконалення освітнього дизайну. Відповідність якості виховного простору школи чинному стандартові (безпечний, моральний, сповнений довіри, вільний, демократичний, патріотичний, відкритий)..
6. Розбудова платформи дистанційного навчання.
У системі управління закладом:
1. Оновлення системи управління закладом з урахуванням оновленого законодавства освітньої галузі.
2. Функціонуюча модель моніторингу та самооцінювання якості освітніх послуг школи.
3. Дієві колективні органи управління школи та органи громадського самоврядування.
В удосконаленні професійної компетентності педагогічного колективу:
1. Створення умов для підвищення професійної компетентності педагогічних працівників щодо ознайомлення із сучасним змістом освіти як у межах Державних освітніх стандартів, так і в інноваційній освітній діяльності.
2. Запровадження у роботу педагогів сучасних освітніх процесів.
3. Зростання творчої активності педагогів, поширення ефективних педагогічних технологій у колі педагогічного колективу школи.
На рівні учнівського контингенту школи
1. Сформовані ключові компетентності та наскрізні вміння, що стануть основою для успішної самореалізації учня як особистості, громадянина, фахівця.
2. Підвищення рівня медіа-грамотності учнівського контингенту.
3.Залучення учнів до науково-дослідницької та пошукової роботи.
4.Мотивація та сформованість в учнів до реалізації професійних планів
У системі розвитку інфраструктури навчального закладу:
1.Інфраструктура та організація освітнього процесу в школі максимально відповідатиме вимогам нормативно-правових актів, що регламентують організацію освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти.
2. Приведення до сучасних вимог стану навчальних кабінетів із обов’язковим підключенням їх до Інтернет-ресурсів.
У розширенні можливостей партнерських відносин:
1. Орієнтація шкільної громади на сталий розвиток і партнерські стосунки.
2. Інтеграція та співробітництво з іншими навчальними закладами через систему роботи з педагогами та учнями.
3. Залучення батьківської громадськості до різних форм активної взаємодії зі школою як при вирішенні планових питань, так і під час участі у загальношкільних заходах.
Моніторинг і оцінювання якості впровадження Стратегії
Вимірюваність результатів здійснюватиметься через внутрішню систему забезпечення якості освіти.
Циклограма контрольно-оцінювальної діяльності в системі забезпечення якості освіти
№ п/п |
Напрями |
Місяці навчального року |
|||||||||
09 |
10 |
11 |
12 |
01 |
02 |
03 |
04 |
05 |
06 |
||
Освітнє середовище закладу |
|||||||||||
1.1. |
Забезпечення безпечних та комфортних умов для навчання та праці (аналіз приміщень, обізнаність з вимогами ОП та БЖ, умови для харчування, підключення Інтернету, умови для адаптації) |
+ |
+ |
+ |
|||||||
1.2. |
Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації (наявність та рівень виконання правил учасниками освітнього процесу; антибулінгові заходи) |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
1.3. |
Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору (універсальність дизайну; умови для навчання дітей з ОП; організація інклюзивного навчання) |
+ |
+ |
||||||||
Система оцінювання здобувачів освіти |
|||||||||||
2.1. |
Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень (обізнаність учнів з критеріями оцінювання; підходи до оцінювання; рівень справедливості оцінювання) |
+ |
+ |
||||||||
2.2. |
Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти (моніторинги) |
+ |
+ |
||||||||
2.3. |
Спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до само оцінювання (підходи до формування в учнів відповідальності за результати освітньої діяльності) |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу |
|||||||||||
3.1. |
Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти (наявність, формат планування, самоаналіз; врахування потенціалу класу, цілісність планування, створення веб-ресурсів, використання ІКТ) |
+ |
+ |
+ |
+ |
||||||
3.2. |
Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників (самоосвіта, інноваційна діяльність педагогів) |
+ |
+ |
+ |
|||||||
3.3. |
Налагодження співпраці зі здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу освіти (рівень партнерства «учитель –учень – батьки); зворотній зв'язок учителя з учнями і батьками; наставництво) |
+ |
+ |
+ |
|||||||
3.4. |
Організація педагогічної діяльності та навчання здобувачів освіти на засадах академічної доброчесності (дотримання академічної доброчесності, стимулювання учнів до дотримання академічної доброчесності) |
+ |
+ |
||||||||
Управлінські процеси у закладі |
|||||||||||
4.1. |
Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань (наявність і якість локальних документів (положень, програми розвитку, концепцій тощо), спрямованих на удосконалення діяльності закладу). |
+ |
+ |
||||||||
4.2. |
Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм (рівень психологічного комфорту; прозорість діяльності) |
+ |
|||||||||
4.3. |
Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників (текучість кадрів; система заохочення; організація підвищення кваліфікації учителів) |
+ |
+ |
||||||||
4.4. |
Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою (врахування потенціалу всіх учасників освітнього процесу при прийнятті рішень; громадське самоврядування; мобільність режиму роботи школи) |
+ |
|||||||||
4.5. |
Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності (впровадження політики академічної доброчесності, антикорупційні заходи) |
+ |
Проєкти Стратегії розвитку закладу освіти
ПРОЄКТ
«Освітнє середовище закладу освіти»
Шляхи реалізації проєкту |
Термін реалізації |
||||
2020-2021 |
2021-2022 |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
|
Створення ресурсної кімнати та поповнення її обладнанням |
+ |
||||
Облаштування території закладу та безпечне середовище. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Переобладнання спортивного майданчика |
+ |
+ |
|||
Недоступність території для несанкціонованого заїзду транспорту та перебування в приміщенні школи сторонніх осіб |
+ |
+ |
|||
Капітальний ремонт приміщення шкільної комбінованої майстерні |
+ |
||||
Ремонт та часткова заміна огорожі прилеглої до закладу території |
+ |
+ |
|||
Утримання санітарних кімнат згідно чинних санітарно- гігєнічних вимог, дотримання питного режиму. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Поступова заміна дверей у класні кімнати |
+ |
+ |
+ |
||
Облаштування приміщень питними фонтанчиками та встановлення кулерів |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Проведення заходів щодо утеплення горища закладу |
+ |
||||
Розроблення плану заходів з техніки безпеки, охорони праці |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Поновлення матеріальної бази (вогнегасники) |
+ |
+ |
+ |
||
Організація харчування в закладі освіти: |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Упровадження системи ХАССП |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
Часткова заміна шкільних меблів більш сучасними |
+ |
+ |
+ |
||
Поповнення бібліотечного фонду, оновлення інформаційних ресурсів закладу. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Забезпечення бібліотеки ІКТ |
+ |
||||
Заміна пічного опалення на парове |
+ |
ПРОЄКТ
«Толерантне середовище. Стоп булінг»
Шляхи реалізації проєкту |
Термін реалізації |
|||||
2020- 2021 |
2021- 2022 |
2022- 2023 |
2023- 2024 |
2024- 2025 |
||
Ознайомлення педагогів із завданням розвитку комунікативних та інформаційно-комунікаційних компетенцій здобувачів освіти в умовах особистісно зорієнтованого і діяльнісного підходів у виховній роботі |
+ |
+ |
||||
Вивчення стану роботи з профілактики правопорушень в учнівському середовищі |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
Взаємовідвідування уроків, виховних заходів з метою запозичення кращого досвіду реалізації проблеми булінгу та наступним аналізом |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
Тематичні зустрічі з підлітками з метою профілактики правопорушень та навчання правильної поведінки в кризових ситуаціях |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
Проведення моніторингів щодо проявів насилля над дітьми, бездоглядності, правопорушень серед неповнолітніх і рівня обізнаності дітей та учнівської молоді з питань негативного впливу на життя й здоров’я алкоголю, тютюну, наркотиків |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
Перегляд й доповнення Правил внутрішнього розпорядку з метою максимального гарантування безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу |
+ |
|||||
Проведення семінарів-тренінгів за участю практичного психолога із питань профілактики насильства, жорстокості та впливу сучасних телекомунікаційних технологій на психіку дітей |
+ |
+ |
+ |
|||
Продовження роботи над підвищенням психологічної і професійної компетентностей, опанування інноваційними методами й технологіями надання психологічних послуг |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
Формування інформаційної та комунікаційної культури учасників освітнього процесу |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
Організація та проведення виховних заходів, спрямованих на розвиток комунікації, навичок роботи в групі, самопрезентації, ораторського мистецтва учнів |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
ПРОЄКТ
«Система педагогічної діяльності»
Шляхи реалізації проєкту |
Термін реалізації |
|||||
2020-2021 |
2021-2022 |
2022- 2023 |
2023- 2024 |
2024- 2025 |
||
Моніторинг ефективного планування освітньої діяльності через аналіз календарно-тематичного планування, його відповідність державним стандартам, навчальним програмам, освітній програмі закладу |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
Анкетування педагогічних працівників з питання ефективної педагогічної діяльності |
+ |
+ |
||||
Моніторинг серед батьківської громадськості з питань організації освітнього простору на засадах співпраці |
+ |
+ |
||||
Удосконалення навичок учителів-предметників шляхом проведення індивідуальних консультацій, майстер-класів, інших форм методичної роботи з реалізації педагогічної діяльності |
+ |
+ |
++ |
++ |
||
Висвітлення питання впровадження компетентнісного підходу на засіданнях педагогічних рад, нарадах при директорові |
+ |
+ |
+ |
|||
Формування суспільних цінностей у здобувачів освіти у процесі навчання, виховання та розвитку через залучення до проєктів, предметних конкурсів, олімпіад |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
Створення портфоліо про підвищення професійного рівня через самоосвіту (вебінари, онлайн-марафони, тренінги, семінари-практикуми тощо) |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
Упровадження різноманітних форм роботи з батьками здобувачів освіти з метою формування у них спеціальних знань про розвиток дитини та дотримання принципів педагогіки партнерства |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
Висвітлення питань щодо педагогічної діяльності на офіційному сайті закладу |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
Опрацювання алгоритму розроблення індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів освіти та використовувати його (за потреби) |
+ |
|||||
Налагодження співпраці із здобувачами освіти, їх батьками, працівниками закладу (педагогіка партнерства) |
+ |
+ |
+ |
+ |
||
ПРОЄКТ
«Система оцінювання освітньої діяльності учнів»
Шляхи реалізації проєкту |
Термін реалізації |
||||
2020-2021 |
2021-2022 |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024- 2025 |
|
Засідання робочої групи з питань обговорення та вивчення оцінювання результатів навчання здобувачів освіти (рекомендації Державної служби якості освіти з питань внутрішньої системи забезпечення якості освіти) |
+ |
||||
Анкетування учнів та вчителів з питань вивчення та удосконалення системи оцінювання освітньої діяльності учнів |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Виступ на нараді при директорові з пропозиціями щодо вдосконалення критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів з різних предметів (підсумки анкетування вчителів та учнів) |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Виступ на батьківських зборах з питань удосконалення системи оцінювання освітньої діяльності учнів, роботи електронних щоденників |
+ |
||||
Обговорення питання вдосконалення критеріїв системи оцінювання на методичних об’єднаннях учителів-предметників |
+ |
+ |
|||
Опрацювати та підготувати пропозиції щодо вдосконалення та впровадження системи формувального оцінювання в закладі |
+ |
+ |
+ |
||
Оприлюднення критеріїв та процедур оцінювання навчальних досягнень |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Впровадження формувального оцінювання не лише у НУШ та навчання змісту та форм такого оцінювання |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
ПРОЄКТ
«Обдарована дитина»
Шляхи реалізації проєкту |
Термін реалізації |
||||
2020- 2021 |
2021- 2022 |
2022- 2023 |
2023-2024 |
2024- 2025 |
|
Проведення комплексних психолого-діагностичних досліджень особистісних рис учнів, спрямованих на пошук обдарованих дітей у відповідності до різних типів обдарованості (інтелектуальна, творча, художньо-естетична, соціальна, моторна) |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Науково-методична підготовка педагогічних кадрів з питань розробки та удосконалення інструментарію навчання і виховання обдарованих дітей (форм, методів, засобів пошуку) |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін; виховних заходів стимулюючого і розвиваючого змісту |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Запровадження системи:
|
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Систематичне оновлення банку даних обдарованих дітей |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Участь учнів школи у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, конкурсах учнівської творчості, виставках, фестивалях, змаганнях, командних турнірах |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Підвищення рівня професійної компетентності педагогів, що працюють з обдарованою молоддю, через різні форми методичної роботи |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Реалізацію інформування всіх учасників освітнього процесу про хід та результативність участі учнів школи у різноманітних змаганнях та заходах |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Введення спецкурсів, факультативів, організація роботи гуртків за інтересами здобувачів освіти. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Визначення кращих учнів на нагородження у номінаціях: «Учень року», «Учениця року», «Спортивне відкриття року», «Мистецьке відкриття року» тощо |
+ |
+ |
+ |
ПРОЄКТ
«Освіта для дітей з особливими освітніми потребами»
Шляхи реалізації проєкту |
Термін реалізації |
||||
2020- 2021 |
2021- 2022 |
2022- 2023 |
2023- 2024 |
2024- 2025 |
|
Забезпечення безперешкодного доступу до території та приміщень школи, зокрема, для дітей з вадами опорно-рухового апарату, в тому числі для дітей, які пересуваються на візку, та дітей з вадами зору |
+ |
+ |
+ |
||
Створення та оснащення ресурсної кімнати відповідним корекційно-розвивальним обладнанням |
+ |
+ |
+ |
||
Просвітницька робота щодо формування психологічної готовності в учасників освітнього процесу до взаємодії в інклюзивному середовищі |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Консультаційна робота батьків для обстеження дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивно-ресурсному центрі та визначення форми їх навчання |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Забезпечення закладу педагогічними кадрами, які володіють методиками роботи з дітьми з особливими освітніми потребами (зокрема, учителями-дефектологами, учителями інклюзивного навчання (асистентами учителя) |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
ПРОЄКТ
«Єдиний інформаційний простір»
Шляхи реалізації проєкту |
Термін реалізації |
||||
2020-2021 |
2021-2022 |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
|
Розробка та затвердження схеми інформаційного простору закладу |
+ |
||||
Підключення всіх користувачів навчального закладу до мережі Інтернет |
+ |
+ |
|||
Створення умов для навчання співробітників школи нових комп’ютерних технологій |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Створення внутрішньої бази інформаційних ресурсів |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Систематизація інформаційних ресурсів закладу |
+ |
||||
Удосконалення шкільного сайту і робота з ним |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Інформатизація бібліотечної діяльності |
+ |
+ |
+ |
||
Оснащення предметних кабінетів інтерактивним устаткуванням |
+ |
+ |
+ |
||
Впровадження навчальних програм з ІКТ- підтримкою |
+ |
||||
Впровадження дистанційної освіти |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Організація системи інформаційної безпеки закладу |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Нарощування комп’ютерної мережі у школі |
+ |
+ |
|||
Залучення батьків до спілкування через ІКТ-технології (сайт школи, блоги вчителів) |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Продовження роботи в інформацій системі «ДІСО», впровадження електронних журналів тощо. |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
ПРОЄКТ
«Управлінські процеси закладу освіти»
Шляхи реалізації проєкту |
Термін реалізації |
||||
2020-2021 |
2021-2022 |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
|
Проведення засідання робочої групи з питань обговорення та вивчення вимог щодо управлінських процесів закладу освіти (рекомендації Державної служби якості освіти з питань внутрішньої системи забезпечення якості освіти) |
+ |
||||
Самооцінювання якості освітнього процесу на основі Стратегії розвитку |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Опитування учасників освітнього процесу для визначення стану психологічного клімату в колективі |
+ |
+ |
+ |
||
Оновлення формату проведення батьківських зборів, які б максимально сприяли комунікації між батьками та педагогічними працівниками |
+ |
+ |
+ |
||
Спільне розроблення та схвалення правил електронного спілкування батьківської громадськості класу у месенджерах, групах в соціальних мережах тощо |
+ |
||||
Проведення консультацій педагогів з метою допомоги щодо оприлюднення власних педагогічно-методичних доробок на онлайн-ресурсах |
+ |
+ |
+ |
||
Ознайомлення з вимогами антикорупційного законодавства. Проведення освітніх та інформаційних заходів, що спрямовані на формування в учасників освітнього процесу негативного ставлення до корупції |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
Оновлення розділів річного плану закладу освіти відповідно до рекомендацій Державної служби якості освіти з питань внутрішньої системи забезпечення якості освіти |
+ |
+ |